Camilere akın vardı GÜNCEL

Camilere akın vardı

Camilere akın vardı

Mübarek Kurban Bayramı, Anavatan Türkiye’de olduğu gibi yurtdışında ve İslam ülkelerinde bu sabah kılınan bayram namazı ve kurbanların kesilmesi ile başladı.

Türkiye’nin bütün camilerine koşan vatandaşlarımız yapılan vaazları,nasihatleri dinleyerek,kurban hakkında bilgilendirildiler ve bayramın birlik ve beraberlik,bütünlük içinde idrak edilmesi,küskünlerin barışması ve akraba,hasta,mezarlık ziyaretlerinin gerçekleştirilmesini,kurban etinin mutlak manada paylaşılmasını öğütlediler..
Adapazaraı Ulu Camii’ni dolduran vatandaşlar Din Görevlisi Mustafa İleri’nin yaptığı nasihatleri dinleyerek,kurban hakkında bilgilendiler ve birlikte bayram namazını idrak ederek,cami içinde birlikte bayramlaştılar..
Öte yandan hac ibadeti için kutsal topraklarda bulunan milyonlarca vatandaş da ibadetlerini yerine getirerek bugün hacı olmanın mutluluğunu yaşadılar..

BAYRAMINIZ GÜZELLİKLERE VESİLE OLSUN!
Öte yandan İnter-Media Bruxelles Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Cinal,” Bu yıl Kurban Bayramı’nı Anavatanımız Türkiye’de idrak etmemiz nasip oldu.. Yüce yaratan birlik ve beraberlik içinde olduğu kadar, huzur içinde, kazasız, belasız bir bayram geçirmemizi bizlere nasip etsin..Bayramlar, aynı zamanda güzellikleri paylaşma günleridir.. Bu güzelliklerin idraki içinde bayramları yaşamak herkese nasip olsun”diyerek, okurlarının ve vatandaşların bayramlarını kutladı..
Nice bayramlara hep birlikte!..

Kaynak: Belçikayenihaber