Ağa gençlere seslendi SPOR

Ağa gençlere seslendi

Ağa gençlere seslendi

Söğütlü Festivali Güreş Ağası Dinçer Özcan gençlere yönelik konuştu.

Söğütlü Festivalinin yeni güreş ağası Dinçer Özcan 35 yıllık geleneği çok daha ileriye taşımak istediğini söyledi. Özcan Söğütlü İlçesi’nin kültürel konularda en önemli faaliyeti olan festivalin yaşaması, gelişmesi ve Sakarya’ya katkısı için gençlere yönelmek gerektiğini ifade etti.

Gençlerin çeşitli sportif faaliyetlere yönelmesini öneren Özcan, 35 yıldır geleneksel olarak devam eden Söğütlü yağlı pehlivanlık güreşlerinin hem Söğütlü ilçesi hem de Sakarya ili için büyük önem taşıdığını söyledi. Söğütlü festivaline katılan ve ata sporunu halka sevdirmeye çalışan tüm pehlivanlara teşekkür eden Dinçer Özcan;“Önümüzdeki sezon sadece güreşçilerde değil tüm spor dallarında derece yapanlara ödül vereceğiz.Böylece hem gençleri spora daha iyi teşvik etmiş olacağız hem de tüm spor dalları ile birlikte ilimizi sadece ata sporumuz olan güreşte değil tüm spor branşlarında markalaştırmış olacağız” dedi.

Söğütlüspor’un yanı sıra iş adamlarına ve sivil toplum kuruluşlarına da önemli iş düştüğünü söyleyen Özcan; “Hepimiz elimizi taşın altına koyarak gençlerimizi çeşitli spor dallarına teşvik etmeliSöğütlü Festivalini daha uzun yıllara taşımak için ilgi odağı haline getirmeliyiz” şeklinde konuştu.