AK Parti Karasu kongresi 26 Eylül’de SİYASET

AK Parti Karasu kongresi 26 Eylül’de

AK Parti Karasu kongresi 26 Eylül’de

AK Parti Karasu İlçe Teşkilat Başkanı Hasan Yavuzyiğit, kongrelerini 26 Eylül’de yapacaklarını açıkladı.

AK Parti İlçe Başkanı Yavuzyiğit, “Karasu İlçe Teşkilatı olarak gereği gibi uyum içindeçalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha önce teşkilatlarımızda kongre süreci başlamıştı.Kongreye bir gün kala  ortaya çıkan koronavirüs salgını dolayısıyla  ertelenme oldu. Genel merkezimizce  ertelenen  kongrelerimize Türkiye’de şuanda yeniden start verildi.Bizde Karasu İlçe Teşkilatı olarak ilçemizde yaşananyaz fındık sezonu ve turizm  hareketliğinden dolayı  26 Eylül tarihinde kongremiziyapmak için talepte bulunmuştuk. İl ve genel merkezimiz de belirlediğimiz  tarihide uygun gördüler. 26 Eylül’de ilçe teşkilatımızın kongresini  yapacağız.”

Başkan Yavuzyiğit,“Karasu halkımızın  AKPartiye her zaman  sıcak bakmıştır ve yapılan seçimlerde her zaman diğer partilere de fark atmıştır. Başta Cumhurbaşkanımızın, bakanlarımızın koronavirüs sürecinde bata sağlık sistemi alanında yapılan çalışmaları gören vatandaşlarımız bize daha sıcak bakmaya başladı. Bizler bu sıcaklığı gittiğimiz her mahallede hissediyoruz. AK Parti Karasu İlçe Teşkilatı olarak her Salı akşamı tüm birimlerimizle birlikte haftalık değerlendirme toplantımızı yapıyoruz.  Toplantıda partimize kayıt olmak isteyen arkadaşlarımızın  taleplerini değerlendirip  üye yapıyoruz.”

Yavuzyiğit, “Güncel olarak ilçe  teşkilatımızda 11 bin 500 üyemiz var.İlçemizde 40bin civarında seçmen var,bizde seçimlerde 25 bin civarında oy alıyoruz.Sivil toplum kuruluşu olarakta açık ara önde  bir üyelik durumu  olması bizim için başarısı sayılır. İlçe teşkilatı olarak  diğer birimlerimizle ortak kararımız ise üye sayısında 14 bini geçmektir” ifadelerini kullandı.

26 Eylülde yapılacak olan ilçe kongresi  hakkında bilgi veren Hakan Yavuzyiğit,“Kongremizedaha  zaman var. Şuanda İshak Sarı’nın Belediye Başkanı adayı olmasından sonra  Genel Merkezimizin ataması ile geldiğim görevimin başındayım.Zamanı geldiğinde ilçe teşkilatı arkadaşlarımız  il başkanımız ve  milletvekillerimizle görüşeceğiz, birlikte karar vereceğiz. İlçemize gelecek olan kalıcı yatırımlarda ve diğer çalışmalarda her zaman destekçiyiz. İlçe teşkilatı olarak yaptığımız çalışmalarda bizlere desteklerini esirgemeyen  herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yavuzyiğit, seçim çalışmalarında verilen sözlerin yerine getirilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Belediye Başkanı İshak Sarı ve meclisin yanında olduklarını ifade ederek, kendilerine desteklerini esirgemeyen il başkanı ve milletvekillerine teşekkür etti.