Almanya'dan Söğütlü'ye misafir geldi FİSKOS

Almanya'dan Söğütlü'ye misafir geldi

Almanya'dan Söğütlü'ye misafir geldi

Almanya'da yaşayan Yaşar Turgut, taraftarı olduğu Trabzonspor'un renkleri olan bordo maviye boyattığı eski model aracıyla Sakarya'ya geldi.

50 yılı aşkın süredir Almanya'da yaşayan Yaşar Turgut, Trabzon’daki arkadaşını ziyaret için otomobiliyle  geldiği Söğütlü’de mola verdi. Gazetemizi yurt dışından internet ortamından takip ettiğini söyleyen Turgut ilçenin güzelliğine haydan kaldığını söyledi. 

Söğütlü Belediyesi personeli Telat İr’in konuğu olarak Söğütlü’ye klasik otomobiliyle gelen Yaşar Turgut, “Memleketimin Trabzon. Sakarya’da çok arkadaşlarım var. Dostlarımı ziyaret etmeden geçmek istemedim. Fanatik Trabzonsporluyum ve aracımın içi, dışı takımımın renkleriyle boyalı. Telat İr arkadaşımla dostluğum çok eski. Kendisinin davetini geri çevirmek istemedim. Trabzon’un yanı sıra Sakarya ve Söğütlü’yü de yakından takip ediyorum. Özellikle Yenigün Gazetesini internet üzerinden takip ediyorum. Haberleri ile moral buluyorum. Trabzon kültürünü, sporunu ve lezzetlerini gelecek kuşaklara aktarmak istiyorum” dedi.

Sakarya, Bursa, İzmir, Antalya, Trabzon, Adana, Mardin, Diyarbakır ve Tunceli’den oluşan rotayı takip edeceğini söyleyen Turgut, “Bir çok noktayı tekne ve ardından aracım ile gideceğim. Bu arada Trabzonspor’un şampiyonluğunu yerinde kutlamak ümidindeyim. Bir de Mardin’deki Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Aydın’ın davetlisi olarak o ilimizdeki kardeşlerimizle buluşacağım. Budaki bütün Trabzonlu arkadaşların benim otomobilimin olduğunu biliyorum ve heyecanlanıyorum. Bu kısa Türkiye turundan sonra Almanya’ya geri döneceğim” dedi. Almanya’dan gelen dostunu ağırlayan Telat İr ise, "Yaşar Turgut abimin ile yakın dostluğumuz var. Türkiye’ye her geldiğinde bize uğramadan geçmez. Kendisine çok teşekkür ediyor ve iyi tatiller diliyorum” dedi.

 Almanya’dan gelen misafirlerini bahçesinde ağırlayan Telat İr’in kahvaltı davetinde Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu’da katıldı.