Alper hayalini gerçekleştirdi FİSKOS

Alper hayalini gerçekleştirdi

Alper hayalini gerçekleştirdi

Kar yağışını sadece dergi ve televizyonda gören ve geçtiğimiz günlerde yağan kar ile birlikte hayalini gerçekleştiren Alper Şahin yaptığı kardan adam ve kardan yanardağ ile sosyal medyanın ilgi odağı oldu.

 Annesi Çevre Mühendisi ve Medyakafe. net Haber sitesi Köşe Yazarlarından Pınar Şahin’in, Kale Okulları ana sınıfı Öğrencisi Alper Şahin, hayalini kurduğu kar yağışı ile mutlu oldu. Daha öne televizyon ve internetten gördüğü kardan adamları yağan kar ile birlikte evinin bahçesine yapan minik Alper annesinin yardımıyla hayalini gerçekleştirdi. Evinin bahçesine önce bir  kardan adam yapan minik Alper daha sonra hünerini konuşturarak kardan yanardağ yaparak kırmızıya boyadı. Yaptığı bu kardan heykeller ile büyülerine de mesaj veren küçük Alper su kaynaklarına dikkat çekerek, “Kar yağışı tükenen su kaynaklarımız için de çok önemli. Bende bu yağan karın erimişiyle toprağa karışacak olması nedeniyle çok mutlu oldum” dedi.

Öğrenci Pınar Şahin ise, “Alper fazla oyuncaklar ile ilgilenmez. Eline tableti aldığı gibi hep değişik doğa belgeselleri ile ilgileniyor. Bazen öyle sorular soruyor ki, biz bile çevre mühendisi  olarak doğru bilgiyi vermemiz için araştırmalar yapıyoruz. Onun hayalini gerçekleştirmesi bizi de mutlu etti” dedi. Alper’i yaptığı kardan adam ve yanardağ ise kısa sürede sosyal medya da ilgi odağı oldu.