Anlamlı bir ziyaret FİSKOS

Anlamlı bir ziyaret

Anlamlı bir ziyaret

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeni ile Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ailesi öğretmen ve öğrencileriyle Sakarya İl Müftü Yardımcısı Dr. Ravza Cihan’ı ziyaret etti.

Müftü Yardımcısı Cihan, bu ziyaretin kendisi ve kurumu adına çok kıymetli olduğuna vurgu yaparak memnuniyetini dile getirdi. Ardından haftanın mahiyetinden ve etkinliklerinden söz etti.

Sonrasında öğrencilerle tek tek ilgilenerek, akademik ve mesleki sahadaki tecrübelerini paylaşan Cihan, hafızlık eğitiminin ehemmiyetini, İmam Hatip neslinin Diyanet İşleri Başkanlığı için önemini ve kurumun beklentilerini anlatarak öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Samimi bir ortamda, Müftü Yardımcısı Ravza Cihan hanımefendinin ayet ve hadisler eşliğinde son derece verimli geçen sohbetinin sonunda öğrenciler kendisine hediyelerini takdim ederek söz konusu hafta münasebetiyle yapılan güzel çalışmaların başarılı olması için temennilerde bulundular.

Öğrenciler ayrıca, İl Müftü Yardımcısı Dr. Ravza Cihan hocanın bilgi ve birikimlerinden tüm öğrencilerin istifade etmesi gerektiğinin altını çizerek Cihan'ı okullarına davet ettiler.