Bakan Soylu örnek gösterdi GÜNCEL

Bakan Soylu örnek gösterdi

Bakan Soylu örnek gösterdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kapsamındaki merkezi sınava dakikalar kala geç kalan öğrencilerin yardımına polis ekipleri koştu.

Dünyada ulusal pandemi olarak ilan edilen korona virüs tedbirlerince Sakarya’da binlerce üniversite adayı bir ilki yaşayarak salgın tedbirleri kapsamında sınava alındı. Öğrenciler, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi amacıyla sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri binalara geldi. Sınav salonlarının kapıları ise saat 10.00'da kapatılarak, bu saatten sonra gelenler içeri alınmadı.

Her sene olduğu gibi bu senede sınava gelirken kimlik ve sınava giriş belgelerini unutan üniversite adayların yardımına polis ekipleri koştu. Üniversite kapısı başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinde sınava geç kalan öğrencileri, polis ekipleri motosikletler ile sınava yetiştirdi.Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) giren öğrencilere yardımcı olan emniyet mensuplarının çalışmasını sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.  Valilikten yapılan açıklamada, Bakan Soylu'nun, tüm Türkiye'de ilk oturumu gerçekleştirilen YKS kapsamında ildeki sınav merkezlerine geç kalan ya da kimliklerini unutan öğrencilere yardımcı olan Sakarya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipleri sosyal medya hesabından kutlayarak uygulamaları örnek gösterdiği belirtildi.

Soylu'nun, "Türk Polisi güvendir, sığınılacak limandır... YKS'ye geç kalan kardeşlerimizi sınava girecekleri okula yetiştiren polislerimize teşekkürler." paylaşımında bulunduğu aktarılan açıklamada, görüntülerin kısa sürede yüz binlerce kişi tarafından izlendiği kaydedildi.  Açıklamada, sosyal medya hesabından, "Bugün YKS'ye girecek gençlerimizin sınava huzurlu bir şekilde girebilmeleri için bütün ekiplerimizi teyakkuza geçirdik. Sınava geç kalan öğrencilerimizin yardımına polis ekiplerimiz koştu. Bütün çabamız sizlerin güzel geleceği için." şeklinde paylaşım yapan Vali Kaldırım'ın, "Sakarya'mız, güzel insanlarımızın gönlüne dokunan örnek hizmetleriyle huzur ve güven şehridir. Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya müteşekkiriz." ifadelerine yer verildi.