Bisiklet Sürüş Eğitimi Başladı SPOR

Bisiklet Sürüş Eğitimi Başladı

Bisiklet Sürüş Eğitimi Başladı

Cumhurbaşkanlığı “2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve 2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı” uygulamasından yola çıkılarak Bisiklet Sürüş Teknikleri Eğitimine yönelik proje kapsamında üç pilot ilden biri olan Sakarya’da hazırlıklar tamamlandı.

Adapazarı Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim Ataş ve İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı'nın katıldığı etkinlikle bakanlık tarafından okula kazandırılan bisikletleri, kask, dizlik ve çeşitli güvenlik ekipmanlarını teslim alan öğrenciler, öğretmenlerin eşliğinde güvenli sürüş alanlarını kullanarak bisiklet turu yaptılar.

 

Bisiklet kurabiyesi

Bisiklet yolu ve bisiklet park alanlarının yanında okul binası ve evde yaşam becerileri atölyesini gezerek öğrenciler tarafından hazırlanan Sakarya’ya özgü kültürel değerleri yakından tanıma fırsatını bulan Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç ve beraberindeki heyet, bisiklet şeklinde yapılan kurabiyelerden de tattı.

 

Daha kaliteli

Osmanbey İlkokulunda gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında öğretmenler odasını da ziyaret ederek eğitimde yeni ve farklı yaklaşımlar sunma adına öğretmenleri tek tek dinleyen Genel Müdür Morkoç, “Doğru zamanda doğru yerde olmanın önemini vurgulayarak “Osmanbey İlkokulunun insanın yüzüne gülen bir ruhu var, yarınlarımızın daha kaliteli olması adına öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin her daim yanındayız, emekleriniz bizim için çok kıymetli” şeklinde konuştu.

 

Pilot İl Sakarya

Millî Eğitim Bakanlığının Bisiklet Sürüş Teknikleri Eğitimine yönelik projesi kapsamında, ülke genelinde pilot il seçilerek öğrencilerin fiziki ve kişilik özelliklerini geliştirmek, güvenli ve bilinçli bisiklet kullanmalarına imkân sağlamak için Sakarya’da kazandırılan bilinci yaygınlaştırmak adına çalışmaların sürdürüleceğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, açılışı gerçekleştiren Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç'a teşekkür etti.