Boşnakça ve TSM kursları başladı GÜNCEL

Boşnakça ve TSM kursları başladı

Boşnakça ve TSM kursları başladı

Serdivan Bosna Sancak Derneği, bünyesinde düzenlenecek olan Türk Sanat Müziği ve Boşnakça Dil Kurslarının açılışı törenle yapıldı.

Serdivan Bosna Sancak Derneği ve Halk Eğitim Merkezi’nin iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan Türk Sanat Müziği Kursu ve Boşnakça Dil Kurslarının açılışı davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışa katılan Türkiye Bosna Sancak Eğitim Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Behiye Çark, “Türkiye Bosna Hersek Federasyonu  olarak  Adapazarı'nda federasyonumuza bağlı iki derneğimiz bulunmaktadır. Serdivan Bosna  Sancak Eğitim ve Kültür Spor kulübü Derneği tarafından düzenlenen 2021-2022  Eğitim kurslarının açılışı hepimizi heyecanlandırdı. Bizler derneklerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz. Keşke bu dernekler çok çoğalsa ve kültürel bağlarımız daha da güçlense.  Tüzel kişilikleri olan dernekler   her zaman için balkanlarda  gereklidir” dedi. 

Serdivan Bosna Sancak Derneği Başkanı Rafet Yatçı, “Serdivan Halk Eğitim Merkezi ve derneğimiz iş birliği ile Türk Sanat Müziği Kursu, Sakarya Üniversitesi Türk Sanat Müziği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Hamdi İtil yönetiminde gerçekleştirilecek 2021-2022 yılı Boşnakça Dil Kurslarını açmış bulunuyoruz. Üyelerimiz ve diğer vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda kurslarımızı genişleteceğiz. Güzel bir sezon olması temennisiyle açılışımıza katılan tüm konutlara ve Genel Başkanımız Behiye Çark’a teşekkür ediyorum. Derneğimizin kapısı tüm vatandaşlarımıza açıktır” dedi.

Yapılan konuşmalar sonrasında dernek binasında gerçekleştirilecek olan kurslar için kurdele kesilirken, davetliler ikramlar ve davetlilere müzik ziyafeti sunuldu.