Ferizli'de işçilere hem zam hem ödül GÜNCEL

Ferizli'de işçilere hem zam hem ödül

Ferizli'de işçilere hem zam hem ödül

Ferizli Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesiyle çalışan ücretlerine ortalama yüzde 35 ile yüzde 45 arası zam yapıldı.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, HAK-İŞ'e bağlı HİZMET-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanlığı ile yaptığı müzakereler neticesinde KHK ile kadroya geçen 33 işçinin hak ve alacaklarını kapsayan toplu iş sözleşmesini imzaladı. Ferizli Belediye Başkanı Gündoğdu, “Elimizdeki imkânlar dâhilinde en azami oranda bir toplu iş sözleşmesine imza atarak, personelimizin ücretlerini ve sosyal haklarını iyileştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Ferizli Belediyesi ile HİZMET-İŞ Sendikası arasında KHK ile kadroya geçen 33 belediye işçisini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sendika temsilcileri ile yapılan toplu iş sözleşmesine göre işçilerin ücretlerinde ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. İmza töreninde konuşan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Tarafların taleplerini ve tekliflerini ortak paydada buluşturduk. Önümüzdeki 2 yılı kapsayacak güzel bir sözleşmeye imza attık” dedi.

Çalışanların bütün haklarını en iyi şekilde verdiklerini belirten Başkan Gündoğdu, Ferizli Belediyesi olarak her zaman emeğin en yüce değer olduğunu savunduk ve çalışanlarımıza emeklerinin karşılığını verme gayreti içerisinde olduk. Toplu iş sözleşmesinde çeşitli sosyal haklar sağladığımız sözleşmemiz tüm işçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Gönül ister ki çalışanlarımıza her zaman daha fazlasını verelim. İmkanlar ölçüsünde en iyi artışı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sigarayı bırakana bin TL

Sağlıklı yaşamı destekleme amacıyla sözleşmeye özel bir madde ilave ettiren Başkan Gündoğdu, sigara gibi kötü alışkanlıklarını bırakan çalışanlarına BİN TL destek pirimi verileceğinin altını çizerek örnek bir belediyecilik anlayışı gösterdi.

İşçiler için güzel bir sözleşmeye imza attıklarını ifade eden HAK-İŞ Konfederasyonu Hizmet- İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Ferizli Belediyesi Personel Ltd. Şti. ile bir süredir devam eden Toplu İş Sözleşmemiz, mutlu son ile imzalanmış oldu. Üyelerimizi enflasyona ezdirmedik. İşçi dostu olduğunu gösterdiği için kıymetli Belediye Başkanımız Sayın İsmail Gündoğdu’ya çok teşekkür ederim. Toplu İş Sözleşmemiz Ferizli Belediyemize, değerli üyelerimize ve Ferizli’ye hayırlı olsun” dedi.