Ferizli Ziraat Odası istişarede EKONOMİ

Ferizli Ziraat Odası istişarede

Ferizli Ziraat Odası istişarede

Ferizli Ziraat Odası 2021 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda 2020 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerin görüşüldü.

Toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Ferizli Ziraat Odası Başkanı Rıdvan Eren, “Odamız her yıl olduğu gibi 2020 yılında da tüm ilçemiz ve mahallelerimizde çiftçilik yapan üyelerimizin yıllık faaliyetlerini kayıt altına alarak alan bazlı ürün desteklemesi ve mazot, gübre desteklemelerinden yararlanması sağlanmıştır. Odamız bünyesinde toplam 5 bin 888 üyesi olup aktif çalışan 4 bin 886 üyesi bulunmaktadır” dedi.

Eren, “Kayıt olan çiftçilerimizin gelir tespiti yapılarak aylık gelirine bağlı çiftçi Bağ-kuru başlatılmakta istenmemesi durumunda gerekli belgeler tanzim edilmektedir. İlçemiz ürün deseni olarak Fındık, Mısır, Hububat ve Yem Bitkileri üretimi yapılmaktadır. Ayrıca odamızın ticari faaliyeti içinde zirai mücadele alet ekipmanları ve zirai ilaçlarımız bulunmaktadır. Amatör sebzecilik yapan çiftçilerimiz için fide ve tohum satışı da yapılmaktadır” diye konuştu.

Rıdvan Eren, “Odamız bünyesinde bulunan Ziraat Mühendisimiz çiftçilerimize tarımsal yayım ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Çiftçilerimize ekim, dikim, hastalık ve zararlılar hakkında bilgi verilmektedir. Çiftçilerimizin sorunları her ay yapılan İl Koordinasyon Kurulunda görüşülerek ortak sorunlar genel merkeze rapor edilmekte genel merkez tarafından Bakanlığa iletilmektedir” dedi.