Gençlik'te yaz coşkusu YAŞAM

Gençlik'te yaz coşkusu

Gençlik'te yaz coşkusu

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Yaz Akademisi kapsamında, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezlerinde başlatılan projede gençler hem öğrenip hemde yaz tatillerinde eğlenme imkanı buluyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının her sene düzenlemiş olduğu ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve STK’lar ile ortaklaşa yürütülen, Yaz Akademisi projesinde Kuranı-ı Kerim dersleri,kitap okuma halkaları,stranç,matrak,bisiklet turları,köy ziyaretleri,açık hava sinemaları,oryantirik,çevre temizliği,yüzme,piknikler ve birbirinen farklı etkinlik ile gençler hem eğitimlerini alıyor hem de birbirinden farklı etkinliklere katılarak kendilerini geliştiriyor.

Yaz akademisine 10-13 Yaş grubu çocuklar katılabiliyor. Gençlik Merkezleri tarafından haftanın belirli gün ve saatlerinde belirlenen programlar dahilinde yaz akademileri programları Gönüllü Gençlik ve Gençlik Merkezi Liderleri eşliğinde gerçekleştiriliyor. Yaz Akademisi yaz boyunca devam edeceğini söyleyen yetkililer “tüm gençlerimizi gençlik merkezlerimize davet ediyoruz “ açıklamalarını yaptılar.