Geyve gülen yüzünü kaybetti GÜNCEL

Geyve gülen yüzünü kaybetti

Geyve gülen yüzünü kaybetti

Geyve İlçesi’nin sevilen isimlerinden geyvemedya.com’un sahibi, gazeteci ve Geyvespor’un eski Başkanı ilçenin gülen yüzü Erdinç Tuna (51) geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Evli ve 2 çocuk babası Erdinç Tuna önceki akşam rahatsızlanması üzerine Geyve Devlet Hastanesi’ne gitti. Kalp krizi geçirdiği şüphesiyle SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ambulansla sevk edilmek üzere iken, geçirdiği ikinci kriz sonrasında kalbi duran Tuna yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tuna’nın cenazesi dün evinde alınan helallik ve duanın ardından Merkez Sinanbey Camii’ne getirildi. Öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Tuna’nın cenazesi ilçe aile mezarlığında toprağa verildi.

Cenazeye İlçe Kaymakamı İlyasMemiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Yenigün Gazetesi Genel Yayın Müdürü SGB Başkanvekili Müjdat Çetin, SGB yöneticileri  Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Salih Yalçıntaş, İHA Bölge Müdürü İbrahim Çorbacı, siyaset, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileriyle, spor ve basın camiası, çalışma arkadaşları, ailesi, yakınları ve sevenleriyle Geyve halkı katıldı