Gümüşün rengi göz kamaştırdı GÜNCEL

Gümüşün rengi göz kamaştırdı

Gümüşün rengi göz kamaştırdı

Yenikent Halk Eğitim Merkezi ‘Takı Kusu’ öğrencilerinin hazırladığı eserlerden oluşan 'Gümüşün rengi' isimli gümüş işleme sergisi açıldı.

Adapazarı AGORA  AVM’de açılan el sanatları sergisine;  Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun,İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,  Adapazarı İlçe Milli Eğitimi Müdürü Coşkun Bakırtaş, YenikentHalk Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Yazıcı, siyasi ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda  davetliler katıldı.

Açılışta konuşan Yenikent HEM Müdürü Eyüp Yazıcı, "Kursumuz geleneksel ve modern gümüş işleme ve takı imalatı üzerinedir. Üç ayrı şehrimizin geleneksel gümüş işleme tekniğini kullanıyoruz. Mardin telkari, Trabzon kazaziye ve Amasya'nın her halini sanatını derslerimizde uyguluyoruz" dedi.

Takı Kurs Hocası Saliha Gencay İse, "Biz Yenikent Halk Eğitim'e bağlı bir kursuz. Yaklaşık 20 kişilik bir ekibimiz var.O ekiple birlikte Sakarya'da hem geleneksel hem modern takı üretiminde ve imalatın da çok güzel bir çalışma içerisindeyiz" diye belirtti.

Sergiyi gezerek, kursiyerleri tebrik eden  İl Milli Eğitim Müdürü  Fazilet Durmuş, "Bayan kursiyer arkadaşlarımızın yaptıkları bu ürünleri  her zaman evlerde ve iş yerlerinde kullanabiliriz. Özellikle bayan arkadaşlarımızın özel günlerinde kullanabilecekleri ürünlerin yapımında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ellerine sağlık" dedi.