Hastane Mahallesine yeni altyapı GÜNCEL

Hastane Mahallesine yeni altyapı

Hastane Mahallesine yeni altyapı

Büyükşehir Belediyesi, Akyazı’da devam eden çalışmalar kapsamında Hastane Mahallesi’ne bin 500 metrelik yeni kanalizasyon hattı kazandıracak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin genelinde sürdürdüğü altyapı çalışmalarına yoğun bir mesai harcıyor. Aralıksız şekilde çalışan ekipler ihtiyaç duyulan noktalarda ekonomik ömrünü tamamlamış hatları yenilerken aynı zamanda hatları yetersiz gelen veya yeni yerleşime açılmış bölgelere de anında yeni altyapı imalatı yapıyor. Bu kapsamda Akyazı Hastane Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında bölgeye bin 500 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı kazandırılacak.

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Çevreci belediyecilik anlayışımıza yakışır şekilde sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında atık suların doğaya karışmaması ve güvenle atık su arıtma tesislerine ulaşması için yeni projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bin 500 metre uzunluğundaki hatta devam eden çalışmalarımızı da ekiplerin yoğun mesaisi sonucunda kısa sürede tamamlayacağız. Çalışmaların devam ettiği sürece vatandaşlarımızdan alternatif güzergahları kullanmalarını rica ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.