Hollanda'dan model alınacak GÜNCEL

Hollanda'dan model alınacak

Hollanda'dan model alınacak

Sakarya Ticaret Borsası “Fidan Borsası projesi çerçevesinde Hollanda’da bulunan süs bitkileri ticaret merkezleri, çiçek, tohum üretim merkezleri ve mezat işletmelerine teknik inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı; Dünyada çiçek ve süs bitkileri üreticileri ile tüketicilerini bir araya getiren uluslararası bir pazaryeri ve çiçek borsası olarak bilinen Royal FloraHolland çiçek mezatında sektöre yönelik model olabilecek mezat işletmeleri ve işletme sistemlerinin yerinde görüşüldüğü ve düzenlenen toplantılarla tecrübe paylaşımı yapıldığının bilgisini verdi.

Başkan Sarı yaptığı açıklamada; “Süs bitkiciliği, ilimizde gerek üretim miktarı gerekse işletme sayısı bakımından ilerleme kaydetmekte, il ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır. Bu sektörün önemli bir paydaşı olarak Tarım ve Orman Bakanlığı ile yürüttüğümüz işbirliği çerçevesinde ülkemizde bir ilk olacak olan Fidan Borsası projemiz 2017-2020 stratejik planımızda da yer aldığı gibi ilkelerimize uygun olarak ilerliyor. STB’nin “paydaşları için değer yaratma” vizyonu ve “üyeleri için etkili çözümler üretme” misyonu doğrultusunda bizde elimizi taşın taşın altına koyduk. Faaliyete geçireceğimiz Fidan Borsası ile Sakarya’mızı fidan ve süs bitkileri ihraç eden bir üs haline getirmek hedefimizdir” dedi.

Ziyarette, yönetim kurulu üyeleri Serkan Kayınova, Serdar Koç, Özel Kalem Müdürü Semih Kınalı, Tescil Şefi Levent Özcan, Sakarya Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof. Dr Selim İnançlı ve Öğretim Görevlisi Sebahat Şahin hazır bulundu.