İşte yeni Adliye binası GÜNCEL

İşte yeni Adliye binası

İşte yeni Adliye binası

Sakarya Milletvekilleri yeni Adliye Sarayı'nın yapılması için iki bakanla görüştü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Ali İhsan Yavuz açıklamada bulundu. Siyaseti amaç değil, araç gördüklerini belirten Yavuz yaptığı yazılı açıklamasında, “ Bizler her zaman siyaseti amaç değil araç olarak gördük. Milletimize ve memleketimize hizmet etme aracı. Siyaset yaparken eksiklerimiz olsa da bu niyetimiz hiç değişmedi ve de hiç değişmeyecek. Sakarya'mız daha güzel olsun diye hep hedefler koyduk. Birlik ve beraberlik içinde o hedefleri yakalamak içinde gece gündüz çalıştık. Belirlediğimiz amaçlara ulaştıkça da hep yeni hedefler koyduk ve yeni heyecanlara yelken açtık.  Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte önce Milli Savunma Bakanımızla sonra da Adalet Bakanımızla Sakarya için yapılacak yatırımları uzun uzun konuşma ve değerlendirme imkânı bulduk. En ufak bir soru işareti kalmasın ve dolayısıyla en doğrusunu yapalım, diye meseleye adam akıllı yoğunlaştık ve konuya dair net bir yol haritası belirlemiş olduk” 

Yavuz, “En son ki iki yatırım hedefimizden biri bin yataklı hastane ise, biri de Yeni Adliye binası idi. Hastane konusunda iş zaten bir noktaya geldi. Adiye binası konusunda da büyük bir mesafe kat etmiş olduk. Bu kapsamda; Yeni adliye binası yatırım planına alındı. 2021 yılı için gerekli ödenek ayrıldı. Gerekli ödenek ayrıldığı için çok kısa süre sonra ihale günü de verilmiş olacak”

Yapılacak yeni adliye binasının proje fotoğraflarını paylaşan Yavuz, “Mevcut adliye binası yaklaşık 10 bin metrekare iken Yeni Adliye Binamız inşallah yaklaşık 100 bin metrekare olacak ve Sakarya'nın bu anlamdaki ihtiyacı çok uzun yıllara sarih olacak şekilde karşılanmış olacak.Yaklaşık yarım milyar TL’yi (yarım katrilyon) bulacak yatırım değeriyle bu imkânı bize sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu konuda bizi çok iyi anlayan ve gereğini yapan Adalet Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi arz ediyoruz.  Hayırlı olsun. Milletimize hizmet etme yolunda durmak yok yola devam” dedi.