Kadınlar öğretmenleri kutladı GÜNCEL

Kadınlar öğretmenleri kutladı

Kadınlar öğretmenleri kutladı

TKGD’den Öğretmenler Günü Kutlaması

Toplumsal Dayanışma Ve Kadın Gelişim Derneği (TKGD) icra kurulu 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeni ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı‘yı makamında ziyaret ederek Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın şahsında tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı, çiçek takdim etti, Savaşçı’da derneğe bu özel gündeki ziyaretleri için teşekkür ederek kitap hediye etti.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı TKGD’nin ziyaretini çok anlamlı bulduğunu, TKGD’nin “Eğitimli Kadın eşittir Eğitimli Toplum” sloganına katıldığını  ve desteklediğini, bu bağlamda TKGD ile ortak projelerin hayata geçirilmesinin gerekliliğini ifade etti.

TKGD Başkanı Lüleci öğretim kadar eğitimin de önemli olduğunu, bunu da geleceğin teminatı çocukların eğitim ve öğretiminde geleceğinin mimarı olarak öğretmenlerin ebeveynler kadar çok önemli bir görev ve sorumluluk taşıdığını vurguladı.

Savaşçı ve Lüleci çocuklara önce ebeveynler özellikle de eğitimli anneler sonra da öğretmenler tarafından öğretimin yanı sıra eğitim de verilmesi durumunda ülkenin daha müreffeh bir boyuta yol alacağı,  toplum olarak devlet millet elele olmasının gerekliliği ve önemi düşüncesinde mutabık olduklarını ifade ettiler.

Ayrıca, TKGD icra kurulu üyeleri Akademisyen eğitimci SAU İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Nevran Karaca ve Eğitimci  Nebiye Güner’in de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutladı.