Kardeşlik bağları güçlendi GÜNCEL

Kardeşlik bağları güçlendi

Kardeşlik bağları güçlendi

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Türkiye ile ülkesi arasındaki bağların hergeçen gün kuvvetlendiğini söyledi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Kazakistan'ın Bağımsızlık Günü" etkinliğine katılan Büyükelçi Saparbekuly, yaklaşık 40 şehirde okuyan yüzlerce Kazak öğrencinin Sakarya'da bir araya geldiğini belirtti.

Sakarya Üniversitesinde program arasında Kazakistan Ankara Büyükelçisi Abzal Saparbekuly ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak ile birlikte özel vip salonunda çeşitli konular üzerine fikir alış verişi yapan Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basın Yayın ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gazeteci Erol Ulu, Sakarya ve Balkanlarda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Büyükelçi Balkanları ve Sakarya’yı çok önemsediklerini belirterek gösterilen misafirperverlik için teşekkür etti. Balkanlar ile kardeşlik bağlarının kuvvetlendiğini belirten Büyükelçi yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.