Levent Mahallesinde örnek birliktelik GÜNCEL

Levent Mahallesinde örnek birliktelik

Levent Mahallesinde örnek birliktelik

Söğütlü İlçesi Levent Mahallesinin 20 yıllık muhtarı Bilal Çavdar tekrar aday olmayacağını açıklayarak tüm adayları bir araya toplayıp örnek hareket sergiledi.

Levent Mahallesinin 4 dönem 20 yıl muhtarlığı yapan Bilal Çavdar, mahallenin muhtar adaylarını bir araya getirerek birliktelik mesajı verdi. Bu dönem tekrar aday olmayacağını açıklayan Çavdar, “İstedik ki mahallemizde demokratik olgunluk göstererek örnek olalım. Mahallemizin tek kahvehanesinde muhtarlık görevine talip olanları bir araya getirelim. Mahalle sakinlerimizi de bu buluşmaya davet ettim. Sağ olsunlar hepsi geldi ve bu örnek harekete destek verdi” dedi.   

Çavdar, “Bundan 20 yıl önce mahallemiz köy statüsündeydi ve bugün ise bir mahalleyiz. Mahallemize hep birlikte birçok hizmetleri getirdik. Hiçbir vatandaşımızda kurum, kuruluş ve STK’lar da yalnız bırakmadık. Yeni seçilecek olan  arkadaşlarımızın da  ayni hassasiyeti göstereceğine inanıyorum. Bu son toplantımız oluyor. 2003 yılından itibaren  2024 yılına kadar görevde kaldığım süre içeresinde helallik almak istedim. Görevim sürecinde  getirmeye çalıştığımız hizmetleri içeresinde istemeyerekte olsa tartışma yaşadıysak helallik isterim. Mahalle sakinlerimiz ile mutlak tartışmışızdır ama hiç bir zaman ilişkilerimizi selam vermeyecek şekle getirmedik. Ben mahalle sakinlerinden memnun kaldık, tüm mahalle sakinlerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. Bende hakkımı halel ediyorum” dedi.

Muhtar Çavdar, “Mahallemizdeki genç muhtar adaylarımız Vasfi'ye Diktaş, Abdullah İman ve Recep Sak’a,  31 Mart’ta yapılacak olan muhtarlık seçimlerinde başarılar diliyorum. Kazanan arkadaşımıza şimdiden hayırlı olsun. Allah utandırmasın ve başarılar diliyorum. Hepsinin yolu açık olsun. Bin yine tecrübemle yeni seçilecek arkadaşımızın yanında olacağım” dedi.

Konuşmanın ardından mahallenin tek bayan muhtar adayı olan Vasfi'ye Dikbaş,  Abdullah İman ve Recep Sak’ın elini tutan Bilal Çavdar, birlik ve beraberliğin sürmesini, seçim süreci sonunda herkesin birbirini tebrik etmesini istedi.