MHP'de kongre heyecanı SİYASET

MHP'de kongre heyecanı

MHP'de kongre heyecanı

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı'nın anlam ve önemini kavramış kadrolarla yola devam edeceklerini kaydetti.

İlçe ve il kongrelerinin ardından da genel kongrenin hazırlıklarına başlayacaklarını belirten Akar, "İlçe kongrelerimizin başlayabilmesi için MYK tarafından bir takvimin tespit edilmesi bir ilanın açıklamasını bekleyeceğiz. Bugüne kadar herhangi bir tarih, takvim yoktur. Bu noktada Siyasi Partiler Kanununa baktığımızda 2020 yılı bu işin olması gereken yıl. Dolayısıyla şu anda il teşkilatı olarak genel merkezimizden gelecek takvimi bekliyoruz" dedi.

İlçelerde ve ilde çok adaylı kongrelerin olabileceğine dikkat çeken Başkan Akar, “Kongrelerimizin çok adaylı olması partimiz içir bir nimettir ve kalitedir. İki veya daha fazla adayın yarışma haline girmesi kaliteyi ortaya çıkarır. Biz de bundan gocunmayız, memnuniyet duyarız. Bu il başkanlığı için de geçerlidir. Eğer normal sürecinde devam ederse takvimin açıklanmasından sonra Genel Başkanımızı ziyaret ederek onun onayını aldıktan sonra adaylığımı açıklamayı düşünüyorum. İlçe başkanlıkları adaylıkları içinde alındıktan sonra açıklama yapılacak" diye konuştu.

İl ve ilçe kongrelerinin 24 Haziran 2020 tarihine kadar tamamlanacağını belirten Başkan Akar, “Kongre süreci açıklandıktan sonra yine genel başkanımızın oluru ile delegeler üzeride çalışmalara başlayacağız. Bir yarış içinde bundan sonra nasıl yol alacağımız partililerimize anlatacağız. Kazanan MHP olacak ve bu süreçten dinamik kadrolarla çıkarak daha da güçleneceğiz” dedi.

Yeni hükümet sitemi ve Cumhur İttifakı birlikteliğine uygun kadrolarla yollarına devam edecekleri söyleyen Başkan Akar, “Bu ittifak hukukuna, anlam ve önemini bilen kadrolarla yolumuza devam edeceğiz. Bu noktada ilçelerde de bu yönde bir eğilim olduğunu görebiliriz. Bugüne kadar böylesine en zor süreçte görev alan bütün ilçe başkanlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum.