Mühendis adayları buluşuyor GÜNCEL

Mühendis adayları buluşuyor

Mühendis adayları buluşuyor

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ SAKARYA’YA GELİYOR

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne  bağlı yurt müdürlüklerinde kalan ve  farklı şehirlerde üniversite hayatına devam  eden  öğrencilerin;  ilgilerini  çeken  temalarda  akademik  ve  entelektüel  bilgiye  ulaşmalarını, alanında başarılı, uzman ve örnek isimlerle bir araya gelerek tecrübelerinden istifade etmelerini, şehrin tarihi,  kültürel, manevi mekânlarını  görmelerini  sağlamak amacıyla  31 Ocak  -  04 Şubat  2022 tarihleri arasında  10  farklı  şehirde  10  farklı  temada  "Kredi ve Yurtlar 6. Tematik Kış Kampları" düzenleniyor.

Bu  çerçevede  Antalya, Bursa,  Diyarbakır,  Erzurum,  İstanbul,  Konya, Mersin, Muğla,  Sakarya, Samsun  illeri  ev  sahipliği yapacak.

Sakarya ili Arifiye ilçesinde de Mühendishane Kampı gerçekleşecek.

Adana,Aksaray,Ankara,Bursa,Denizli,Eskişehir,Isparta,İzmir,Karabük,Kayseri,Kocaeli,Sakarya ve Samsun illerinden olmak  toplamda 150 Mühendis adayı kampa katılacak. Biribirinden değerli konuşmacıların bulunduğu kamp 5 gün sürecek. Öğrencilere ev sahipliğini Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Arifiye Muhammet Fatih Safitürk Yurdu yapacak. Öğrencilerin eğitimleri Arifiye Kültür Merkezi ve Muhammet Fatif Safitürk yurdunda gerçekleşecek.

Kamp Açılışı 31 Ocak Pazartesi Günü Saat 14.00’da Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve protokolün katılımları ile gerçekleşecek.