Ne İşimiz Var açıldı GÜNCEL

Ne İşimiz Var açıldı

Ne İşimiz Var açıldı

Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı Arif Nihat Asya Yurdunda Türkiye’nin Dış Politikalarını anlatan “Ne işimiz Var” atölyesi açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Direktörü Gıyaseddin Karatepe’nin moderatörlüğü ile Çarşamba günleri yapılması planlanan atölye ile, gençlere Türkiye’nin Girişimci ve İnsani Dış Politikası hakkında bilgilendirilmesi amaçlandı.

“Ne İşimiz Var” atölyesinde konuşulmak üzere belirlenen konular; Türkiye’nin Libya ve Akdeniz Politikaları, Türkiye- Rusya arasındaki çatışma alanları(Libya-Suriye), Türkiye-Afrika politikaları ele alınması planlandı.

Arif Nihat Asya Yurt Müdürü Nalan Uysal konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

‘‘Öğrencilerimize, Çarşamba günü online olarak ilk dersini gerçekleştiren atölye çalışmasında TİKA Libya Direktörü Gıyseddin Karatepe Moderatörlüğünde Mavi Vatan Türkiye’nin varlığı hakkında bilgiler vererek, Libya halkının, Türkiye’nin “Orta Varlık” dış politikasından memnun olduğunu, edindiği tecrübelerle örnekler vererek gençlerimizi bilgilendirdi. Atölyemiz soru-cevap şeklinde gerçekleştirilerek Türkiye Dış Politikası hakkında gençlerimizin daha bilinçli bireyler olmasını hedeflemekteyiz.’’ Şeklinde konuştu.