NEHİR Projesi için değerlendirme GÜNCEL

NEHİR Projesi için değerlendirme

NEHİR Projesi için değerlendirme

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından NEHİR Projesi (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) Kurum Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Ölçme Değerlendirme Merkezinin konferans salonunda yapılan toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve okul müdürleri katıldı. Valiliğin himayesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen NEHİR projesinin birinci dönem yapılan etkinliklerinin değerlendirildiği toplantıda ikinci dönem yapılacak olan kazanım izleme sınavlarına yönelik hazırlıklar da gözden geçirildi.

Kazanım İzleme Sınavlarının öğrencileri akademik hazırlıklarına büyük katkı sağladığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, "İlimiz LGS'de önceki yıllara kıyasla önemli derecede ilerleme sağladı. Bu başarıda NEHİR projesini himaye eden valimizin, İl Millî Eğitim Müdürlüğü çalışanlarının ve okul müdürlerimizin katkısı son derece önemli. 2023 yılında gerçekleşecek olan LGS'de daha başarılı bir tablo ile karşılaşacağımızdan kuşkum yok" dedi.

Okul müdürlerinin görüş ve önerilerini dinleyen Müdür Savaşçı, okulların her türlü ihtiyacının karşılanmasında Valiliğin ve Müdürlüğün tüm olanaklarını seferber ettiğini vurguladı.