Öğrenciler okulları tanıyor GÜNCEL

Öğrenciler okulları tanıyor

Öğrenciler okulları tanıyor

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Akademik Başarıyı Arttırma ve Dijital Yönetim Biriminin birlikte hazırladığı ‘Canlı Okul Tanıtım’ günleri Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam etti.

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci kanaat döneminin başlamasıyla 8. sınıf öğrencilerinin bilgilenmelerini, doğru bilgiyi alanında uzman kişilerden almalarını sağlamak amacıyla planlanan çalışmanın altıncısı Mithatpaşa Ortaokulu Uzman Psikolojik Danışman Seval Oyuncakçı’ nın moderatörlüğünde  zoom üzerinden yapıldı. Aynı anda canlı olarak adapazarimem instagram sayfasından da yayınlanan tanıtıma öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri katıldı.

Canlı yayında yöneltilen soruları Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi Müdür Yardımcısı/Rehber Öğretmeni Bilgin Bil tarafından cevaplandırıldı. Lise Müdürü Eray Uğur Çam, okulun öğrencilere sunduğu fırsatlardan, eğitimdeki temel tuğlalardan birini oluşturma süreçlerinden bahsetti. Rehber Öğretmeni Bilgin Bil, uygulanan eğitim programına, temel misyonu sayısal alanda bilim adamı yetiştirme hedefine, sosyal-sportif çalışmaların yanında yapılan projelere ve kazanılan derecelerin önemine değinerek, “Öğrenciler birbirinden öğrenir, uygular, bu yüzden birlikte hareket etmek önemlidir” dedi.

12. Sınıf öğrencisi Azra Genç de söz alarak, fen lisesi öğrencisi olmanın özveri gerektirdiğini, öğretmen-öğrenci iş birliği içinde yol alınarak hareket edildiğini belirterek, “Fen lisesine girmek için alınan puan sadece giriş biletidir, başarı ise sonrasında gösterilen performanstır” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı ikinci döneminde “Canlı Okul Tanıtımı” çalışmalarının altıncısının Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi ile devam ettiğini,  bu çalışmanın öğretmenler, veliler ve 8. sınıf öğrencileri tarafından yoğun ilgi gördüğünü, tanıtıma katılamayanlar için video kaydı alındığını, öğrencilerin istedikleri zaman adapazarimem YouTube kanalımızdan bu çalışmayı izleyebileceklerini, belirtti.

Bakırtaş yapılan planlamalar doğrultusunda yürütülen çalışmaların ikinci dönem de hız kesmeden süreceğini belirterek, “Kendini tanıyan, neye yöneleceğini, ne tarafa gideceğini bilen bireylerle yola çıkmak önemlidir ” dedi.