Öğretmenler günü kutlandı GÜNCEL

Öğretmenler günü kutlandı

Öğretmenler günü kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar dolayısıyla ilk olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda İl Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, MHP İl Başkanı A. Ziya Akar, gaziler, öğrenci ve öğretmenler katıldı. 1 dakikalık saygı duruşu sonrasında okunan İstiklal Marşı ardından İl Eğitim Müdürü Savaşçı tarafından Atatürk anıtı önüne çelenk bırakıldı.

Törenler daha sonra Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törenlerle devam etti. İlk olarak Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve il protokolü ile birlikte "24 Kasım Öğretmenler Günü" etkinlikleri kapsamında "Öğretmenler Günü Fotoğraf Sergisi” nin açılışı yapıldı. Protokol daha sonra günün anısına 24 Kasım Hatırası fotoğrafı çektirdi

Adapazarı Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi tarafından gösteri ve konser düzenlendi. Programa  Vali Çetin Oktay Kaldırım, Başsavcı Osman Köse, Serdivan Kaymakamı Ali Candan, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, STK temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Eğitim toplumların refah seviyesini yükselten, ileriye götüren kültürel ve toplumsal değerleri kuşaktan kuşağa iletmesini sağlayan temel unsurdur. İnsanın dünyaya geliş anından itibaren başlayan eğitim yolculuğu onun bütün gelişim anını destekleyen, topluma ve dünyaya uyumunu sağlayan, kendini geliştirmeye yarayan her türlü bilgiyi edinmesini sağlayan çok yönlü bir süreçtir. Bu öğrenme süreci saygıdeğer meslektaşlarımın özverisiyle sağlanır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, eğitimci olmanın önemine işaret etti. Yüce, “Eğitimci olmak; dürüstlük, iyilik, güzellik, samimiyet, tevazu ister.  Bu ulvi görevi başarıyla sürdüren, geleceğimiz olan evlatlarımız için gayretle çalışan tüm öğretmenlerimizin bu özel gününü kutluyorum. Ahirete irtihal eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, görevlerini sürdüren öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere rahmet dileyen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Hain terör örgütü tarafından şehit edilen Aybüke öğretmenimiz ve geçtiğimiz hafta terör saldırısında şehit edilen Ayşegül öğretmenimizi rahmetle, şükranla, minnetle anıyorum. Toplumların gelişmesinde, refah seviyesinin yükselmesinde en önemli etken malumunuz eğitim. Beşikten mezara kadar hayat boyu uzun bir serüven olan eğitim özellikle topluma faydalı bireyler yetiştirilmesi için çok önemli bir faktör var o da eğitimci faktörü. Toplumumuzun cevherlerini yetiştiren, onlara sabırla, emekle, vicdanla yaklaşan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.