Okullara bisiklet dağıtılıyor GÜNCEL

Okullara bisiklet dağıtılıyor

Okullara bisiklet  dağıtılıyor

Sakarya, Büyükşehir’in girişimiyle ‘Bisiklet Sürüş Eğitimi’ projesinde Türkiye’deki 3 şehirden biri oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2022-2023 dönemi Trafik Genel Eğitim Planı çerçevesinde Güvenli Bisiklet Sürüş Eğitimi projesi hayata geçirildi.

 

Proje kapsamında Sakarya, bisiklet konusunda belirlenen 3 ilden bir tanesi oldu. Program Abdullah-Esma Kocabıyık Ortaokulu’nda gerçekleşti. Açılış programına Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Erenler AK Parti ilçe başkanı Erdal Köse, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

Büyükşehir Belediyesi adına Başkan Yüce, proje açılışının ardından miniklere bisiklet hediye etti. Minikler, Başkan Ekrem Yüce ile birlikte okul etrafında bisikletleriyle turladı.

Bu çalışmayla birlikte belirlenen okullara bisiklet ve güvenlik ekipman alımı, bisiklet yolu ve bisiklet parkı yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödenek tahsis edilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir’in bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak için yaptığı projeler, Bisiklet Şehri ve Avrupa Spor Şehri unvanlarının alınması için yapılan girişimler sayesinde Sakarya, Türkiye’de projenin uygulandığı 3 şehirden bir tanesi olmayı başardı.

Bisiklet konusunda Sakarya’nın çok iyi bir noktaya ulaştığını belirten Başkan Ekrem Yüce, “Canımızdan çok sevdiğimiz öğrencilerimiz. Çok güzel bir etkinlik ile bir aradayız. Sakarya'nın seçilmesinde başta Milli Eğitim Bakanımıza ve il millî eğitim müdürümüze teşekkürlerimi sunuyorum. Sakarya denildiğinde akla dünya bisiklet şehri unvanı ödülünü alan bir şehir gelir. Bu tür bisikletle alakalı programlar olduğu için çok şanslıyız. Her ay okullarımıza toplamda 1000 adet bisiklet dağıtacağız. Sakarya hem bisikletin hem de sporun merkezi haline gelmiştir. Hepinizi kutluyorum. Sağlıklı yaşam için bisiklet kullanmaktan asla vazgeçmeyin” dedi.