Pide fiyatı belli oldu GÜNCEL

Pide fiyatı belli oldu

Pide fiyatı belli oldu

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Sakarya’da ramazan pidesi fiyatının 4 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Balcı yaptığı yazılı açıklamasında, ramazan pidesi fiyatlarına ilişkin bilgi verdi. Balcı, "Ramazan denildiğinde Ramazan pidesi olmazsa olmazlarımızdandır. İnşallah, Ramazanın uhrevi havasını, fırınlarımızdan alınan sıcacık pidelerimizle bütünleştirecek, birlik ve beraberliğimizi de doyasıya yaşayacağız” dedi.

Bu yıl ramazan pidesinin il bazında, illerin maliyetleri dikkate alınarak kilogram bazında 11-12 lira civarında gerçekleşeceğinin altını çizen Balcı, “Örneğin Ankara'da 275 gram pide 3 lira, Antalya ve İzmir'de 250 gram pide 3 lira, İstanbul'da 365 gram pide 4 lira, Kocaeli ve Sakarya'da 370 gram pide 4 lirayken, Trabzon’da ise 500 gram pide 5 liradan satışa sunulacaktır" dedi.

Balcı, fırıncıların önceliklerinin salgın tedbirleri çerçevesinde üretilen pideleri en hijyenik şekilde vatandaşlara ulaştırmak olacağına işaret ederek, işletmelerde maske, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gereken hassasiyetin gösterildiğini vurguladı. Balcı, “Bu vesile ile yaklaşan Ramazan ayının milletimiz, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diler, saygılar sunarım” ifadelerine yer verdi