Rumeli Balkan Derneğine genç katılım GÜNCEL

Rumeli Balkan Derneğine genç katılım

Rumeli Balkan Derneğine genç katılım

Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Kolları Başkanı Aykut Kozmaç'ın gayretleri ile 30 genç Serdivan’daki hizmet binasında derneğe üye oldu.

Gençlik Kolları Başkanı Kozmaç toplantıda dernek üyeliği için başvuru yapan gençlere teşekkür ederek üyeliklerinin hayırlı olmasını temenni etti. Kozmaç, "Derneğimizin ilk hedefi Sakarya'mızdaki bütün Rumeli Balkan ailelerine ulaşarak birlik ve beraberlik bağlarını güçlendirmek. Derneğimiz bu bağlamda üye olmak isteyen tüm hemşehrilerimize ve gençlerimize kapılarını sonuna kadar açmıştır. İnanıyorum ki güçlü dernek yönetimimiz ile birlikte üye sayımızı en yukarılara taşıyacağız. Bugün burada üye olan arkadaşlarımıza üyelikleri hayırlı olsun, derneğimize evinize hoş geldiniz. Hep birlikte daha güçlü dernek olarak hemşehrilerimizin hizmetinde olacağız” dedi.

Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytaç Demirci ise yaptığı konuşmasında, "Genç kardeşlerimizin derneğimize teveccüh gösterip üye olmaları bizleri mutlu etmiştir. Bizim gayemiz Rumeli Balkan dernekleri olarak tek çatı altında birleşerek güçlü Rumeli ailesi olmak inanıyorum ki hedefimiz gerçek olacak. Dernek kapılarımız tüm hemşehrilerimize açıktır. Tüm hemşehrilerimizi derneğimize davet ediyor ve gücümüze güç katmalarını temenni ediyorum" dedi. Toplantı sonunda Rumeli ve Balkan yörelerine özgü fliya böreği ikram edildi.