Sögütlü’de işçi istediğini aldı GÜNCEL

Sögütlü’de işçi istediğini aldı

Sögütlü’de işçi istediğini aldı

Söğütlü Belediyesi’nde dün başlayan toplu sözleşmelerinin ilk oturumunda işçi istediğini aldı.

Söğütlü Belediyesi’nde başlayan toplu sözleşme görüşmesinde Belediyeyi temsilen YERELSEN, işçileri ise Belediye-İş Sendikası temsil etti. Görüşmelere Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Başkan Yardımcıları Adem Fidan, Neşe Atılır, YERELSEN İşyeri Temsilcisi Cavit Tokpınar, Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Osman Şar ve işçiler katıldı. Yapılan görüşmelerde olumlu sonuçlanarak işçilerin istediği oldu. Buna göre işçiler maaşlarına ve sosyal haklarına ilk yıl yüzde 17, ikinci yıl yüzde 15 zam aldı.

Görüşmeler sonrası gerçekleşen imza töreninde konuşan Belediye Başkanı Özten, “Birlik ve beraberlik içerisinde ilçemize en iyi hizmeti vermenin gayretindeyiz. İşçilerimizin yüzünün gülmesi bizim mutluluğumuzdur. Enflasyon oranlarını da göz önüne alarak uzlaşı sağladık. Tüm işçilerimize hayırlı olsun” dedi.

YERELSEN Temsilcisi Cavit Tokpınar’da, “İki taraf içinde hayırlı olsun. Burada en önemlisi işçi arkadaşlarımızın maaşlarını, alın terlerinin hakkını vermektir. Belediyede bizim, işçi arkadaşlarımızda bizimdir” dedi.