Söğütlü esnafı sorunlarını anlattı GÜNCEL

Söğütlü esnafı sorunlarını anlattı

Söğütlü esnafı sorunlarını anlattı

Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen kahvaltı programında bir araya gelen esnaflar sorunlarını dile getirerek destek istedi.

Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından esnafların sorunlarını dinlemek için Söğütlü Belediyesi Bahçem Kafe’de kahvaltı programı düzenlendi. Toplantıya esnaflar başta olmak üzere, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten,  Söğütlü Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İsmet Yıldız ve Belediye Zabıta Müdürü Turan Bölükbaşı katıldı.

Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Yıldız toplantıda yaptığı açıklamasında“Söğütlü ilçemizde bulunan tüm esnaf arkadaşlarımızın sorunlarını dinlemek ve ilçemizin gelişmesi büyümesi için Belediye Başkanımız Koray Oktay Özten’idavet ederek bilgi alışverişinde bulunduk.Esnaf arkadaşlarımızda Belediye Başkanımıza şikayetlerini çektikleri sıkıntıları ve isteklerini aktardılar” dedi.

Belediye Başkanı  Özten,“İlk önce  tüm esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum vatandaşlarımızın   mahallesinde parası olsun olmasın ilk gittiği  yer bakkallardır. Evin büyükleri  git oğlum-kızım bakkal amcadan al biz akşama veririz diye gönderiyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızın mutlaka küçük esnaflarımıza sahip çıkmalarını istiyoruz. Belediye olarak ilçemizde olan tüm esnafları korumak kollamak bizim, belediyemizin asli görevidir.Bunun içinde belediyemizin kapıları tüm esnaf arkadaşlarımıza  açıktır. Esnaf arkadaşlarımıza kanunlar çerçevesinde  desteklerimiz  devam edecektir. Burada  fikirbirliğine  vardığımız  konuların hepsini  Belediye Meclis Üyesi  arkadaşlarımızla birlikte değerlendirip,esnaf  ve sanatkarlar odası başkanımız aracılığı ile sizlerede ileteceğiz” dedi.