Sokakları şenlendirdiler BALKAN GÜNDEMİ

Sokakları şenlendirdiler

Sokakları şenlendirdiler

2020 lise mezunları, Ardino sokaklarını çınlattı

Ardino'daki (Eğridere) Vasil Levski Lisesi 2020 mezunları naralar atarak ve 1'den 12'ye kadar geri sayım yaparak Rodop kasabasının merkez sokaklarını çınlattı. Genç beyefendiler ve onlara eşlik eden hanımefendiler, ilk yıldızlı gecelerinde yakınları, ebeveynleri ve arkadaşlarının önünde geçit töreni yaptılar. Lise mezunları daha sonra sabahın erken saatlerine kadar mezuniyet balosu kutlaması yaptıkları Perla Otel Kompleksine doğru yürüdüler.

Vasil Levski Lisesi Müdürü Anika Petrova, huzurlarını hiçbir şeyin bozmaması için gençlere hayatta dengeli olmalarını diledi. Petrova, ”Her zaman iyiyi düşünün, iyi çalışın ve iyiyi bekleyin - böylece iyi olan her şey sizi her zaman takip edecektir” diye kaydetti.

Öğrencileriyle bir sonraki ayrılıktan dolayı üzüntüsünü gizleyemeyen Vasil Levski Lisesi 2020 mezunlarının sınıf öğretmeni Alper Sami, onlara motive, yaratıcı ve kendinden emin olmalarını diledi.

2020 lise mezunları, Euroscola Programı kapsamında uygulanan bir projeye aktif olarak katılarak Avrupa Birliği (AB) kurumlarının bulunduğu Strazburg'da Ardino’daki lise okulunu başarıyla temsil ettiler. 2020 mezunlarından olan Mitko Kisyov, masa tenisi dalında birçok ödül ve madalya sahibidir. Ani Küçükova, Mitko Kisyov, Milen Çolakov, Eda Sefadieva ve Melin Mehmedova ise katıldıkları Ulusal Bilişim Teknolojileri Kariyer Eğitimi Programı kapsamında düzenlenen eğitim programını başarıyla tamamladılar. Onlar uygulama programcısı mesleki yeterlilik belgesi sahibi olacaklar.

Kaynak: Kıracali Haber