Sportif taramalar tamamlandı SPOR

Sportif taramalar tamamlandı

Sportif taramalar tamamlandı

amaçlayan Sportif Yetenek Taraması programı kapsamında 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı boyunca ilimizde gerçekleştirilen taramalarda 9918 öğrenci arasından spora yatkın bulunarak 1244 öğrenci seçildi.

Sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamayı amaçlayan Sportif Yetenek Taraması programı kapsamında 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı boyunca ilimizde gerçekleştirilen taramalarda 9918 öğrenci arasından spora yatkın bulunarak 1244 öğrenci seçildi.

Bu öğrencilerin velileri ile Eylül ayının ilk haftasında detaylı bilgilendirme toplantısı yapılarak 11 Eylül 2023 tarihi itibariyle 16 İlçede bulunan spor tesislerinde sporcu eğitim ve geliştirme programına başlanacaktır. Öğrencilerimiz isterlerse yaz döneminde ilçelerinde faaliyeti devam eden GSB Yaz Spor okullarına kayıt yaptırarak da bu kurslardan faydalanabilecekler.