Validen huzurlu bayram mesajı GÜNCEL

Validen huzurlu bayram mesajı

Validen huzurlu bayram mesajı

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Kaldırım, mesajında, bayrama ulaşmanın huzur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.  Bayramların milletçe bir ve beraber olma iradesini en üst seviyede hissettirdiğini aktaran Kaldırım, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle toplum olarak hassas bir süreçten geçildiğini kaydetti.Kaldırım, “Büyük bir manevi huzurla mübarek Kurban Bayramına hep birlikte ulaşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. Milletçe bir ve beraber olma iradesini en üst seviyede hissettiren bayramlar; zengin ve köklü geleneklerimizin itinayla yaşatıldığı, yardımlaşma ve dayanışma bağlarının perçinlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların yerini barışa, huzura, sevgi ve muhabbete bıraktığı müstesna zaman dilimleridir” dedi.

Kaldırım, “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de baş gösteren (Covid-19) virüs salgını nedeniyle toplum olarak hassas bir süreçten geçmekteyiz. İçinde bulunduğumuz bu süreci en az sıkıntıyla atlatabilmek ailemiz, yakınlarımız ve tüm halkımızın sağlığı, huzuru ve geleceği açısından büyük önem arz etmektedir. Bu minvalde Devletimizin almış olduğu tedbir ve kararlara hepimizin hassasiyetle riayet etmesi büyük önem arzetmektedir” dedi.

Vali Kaldırım, “Bizler, her birimiz önce ailemiz, yakınlarımız sonra da içinde bulunduğumuz toplum ve aziz milletimizin sağlığı açısından üzerimize düşen manevi vecibe ve sorumluluk bilinciyle hareket ederek şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu süreci başarıyla yürüteceğimize yürekten inanıyorum. Bu mübarek günlerin, ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa sağlık huzur ve esenlik getirmesini ve bu vesile ile dünyanın dörtbir yanında yaşanan salgın, afet ve hertürlü sıkıntının sona ermesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum” dedi.