Yılların sorunu çözüm buluyor GÜNCEL

Yılların sorunu çözüm buluyor

Yılların sorunu çözüm buluyor

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, Akçakamış Mahallesi’nin içinden gecen kanal temizleniyor.

Söğütlü Akçakamış Mahallesi’nin içinden geçen kanal her yıl yağan yağışlardan sonra Çark Deresi’nin taşmasıyla sel baskınlarına neden oluyordu.  Mahalle sakinleri her defasında sular altında kalan tarlaları ve evleri için çözüm bekliyordu.

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten,“Akçakamış mahallemiz köy tüzel kişiliğindeki dönemlerinde Sakarya’da ve bölgesinde tek toplu tapulaştırma ile tarım arazileri ile birleştirilmiş bir bölgedir.  Halkımızın tamamı tarımdan geçinmektedir. 40 yıl önce mahalledeki büyükler tarafından açılan kanal sazlık ve değişik atıklardan dolayı tahrip olmuştu. Deredeki atıklar kötü kokuya neden oluyor ve halkımızın sağlığı için tehlike oluşturuyordu” dedi.

Özten, “Bu konuda bizlerde belediye başkanlığı seçim dönemlerinde mahalle sakinlerimize  bu kanalı mutlaka temizleyeceğiz, eskiden olduğu gibi çocuklarımız  balık tutacaktır diye söz vermiştik. Devlet Su işleri Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız girişimler sonucunda hayırlısı ile temizlemeye başladık. Bu konuda bizlere yardımcı olan DSİ ve Sakarya Bölge Müdürlüğü ekiplerine teşekkür ediyorum. Akçakamış Mahallesi’nde kanal temizleme çalışmalarını bitirdikten sonra çevre düzenlemelerine yürüyüş yollarını da yapmayı düşünüyoruz” dedi.