‘Kocaali halkımız her zaman yanımızda oldu’ RÖPORTAJ

‘Kocaali halkımız her zaman yanımızda oldu’

‘Kocaali halkımız her zaman yanımızda oldu’

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 24 saat vatandaşların hizmetinde olduklarını belirtti. Acar, sivil toplum örgütleri ve ilçe halkının desteğini alarak iki dönemdir belediye başkanlığı hizmetini sürdürdüğünü söyledi.

Röportaj: Erol ULU

Sakarya’nın dağ ve deniz turizmi yönünden en güzel ilçelerinden olan Kocaali’de iki dönem belediye başkanlığı yapan Ahmet Acar ile yapılanları konuştuk. 14 yıl TBMM’de milletvekili danışmanlığını yaptıktan sonra doğup büyüdüğü ilçesine hizmet için dönen Aca, tecrübesiyle ilçeye hizmet etti. Çalışmalarını yerinde görmek istediğimizi kendisine belirttik ve içtenlikle yapılanları anlattı. Kocaali’yi kitaplarda, dergilerde değil de yerinde görmek ayrı bir güzelik. İşte Ahmet Acar’ın yaptıkları.

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 1956 yılında kurulan belediyede bugüne kadar görev yapan başkan, meclis üyesi ve muhtarlara teşekkür ederek, “Herkesin ilçemizde büyük emeği var. Emeğe geçen ve faydası olar herkese teşekkür ediyoruz. Geçmiş dönemlerin imkanlarıyla ilçemizde güzel şeyler yapılmış. Bizler 2009  tarihinde göreve başladık. Tüm STK’lar ve halkımızın desteğini alarak iki dönemdir başkanlık görevini yürütüyorum. Ekip arkadaşlarımızla en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz” dedi.

 

Hükümet, milletvekilleri ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun katkılarıyla ilçede başta içme suyu, alt yapı ve dere ıslah çalışmalarını bitirdiklerini bildiren Acar, "Bugün ailelerimiz, gençlerimiz, yaşlılarımız yürüyüş yollarında gezmeye devam ediyor. İlçe merkezine en uzak mahallerimize sıcak asfalt serdik, 64 oyun parkı yaptık, yapmaya da devam edeceğiz." diye konuştu.

 

Acar, ulaşım konusunda da ciddi yatırımlar yaptıklarını dile getirerek, "Hendek-Kirazlı yönünden gelen araçların ilçe merkezine girmeden Ortaköy-Gümüşoluk kavşağından Kocaali-Akçakoca yoluna kadar çıkmaları için 2 kilometre yolu yeniden yaparak ulaşımlarını sağladık. Bu vesileyle ilçe merkezindeki trafiği hafifletmiş olduk. Tesislerimizi, parklarımızı ve diğer kalıcı eserlerimizi korumak ve kollamak, vatandaşlarımızın asli görevidir. Vatandaşlarımız 10 yıllık dönemimizde yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda olduğunu hem yerel hem de genel seçimlerde verdikleri oylarla gösterdi. AK Parti'ye, bizlere güvenlerini diğer partilere büyük fark atarak göstermiş oldular." ifadelerini kullandı.