Pınar Akyüz Şahin

Pınar Akyüz Şahin

BEKLENTİMİZ BÜYÜK….. Pınar Akyüz Şahin

BEKLENTİMİZ BÜYÜK…..

Türkiye, tarihinin en önemli seçimini gerçekleşti. Hayırlı olsun. Bu seçimin önemi sadece sistemin değişmiş olmasından kaynaklanmıyor. Ülkemizin ve toplumun çok ciddi sorunları var. Seçmen, bu sorunlara çözüm arayışındaydı ve bu arayış seçmenin ideolojisinin önüne geçti. Evet, çok ciddi sorunlarımız var.

Sakarya Milletvekillerine bakınca, şehrimize yakışan, eğitimli, tecrübeli ve şehrimizi iyi bilen bir kadro görüyorum.  Bir kere vekillerimizin hepsinin çok ciddi mesleki ve siyasi tecrübeleri var. 2 vekilimiz hukukçu, bir vekilimiz İnşaat İşletmecisi, bir vekilimiz Sosyal İşler Uzmanı, bir vekilimiz sporcu, diğer vekillerimiz iş hayatından. Sakarya’nın hemen hemen tüm sorunlarını tespit edebilecek mesleki dağılım görülüyor. Doğal olarak mesleki alanlarındaki sorunlara karşı algıları daha açık olacaktır. Ancak es geçilmemesi gereken konularımız var.

Ülke genelinde ilgilenmeleri gereken pek çok sorunun olduğu, mesailerinin yoğun olacağı malum ama bu yoğunluğun içinde Sakarya’ya özel ilgi göstermeleri, hemşehrilerine daha çok destek olmaları gerekiyor. Sakarya’nın bu desteğe ihtiyacı var. Bence en önemli sorunumuz, vatandaş olarak sorunumuza nasıl çözüm bulacağımızı bilememiz. Bu nedenle vekillerimizin halkın nabzını tutma konusunda daha hassas olması gerekiyor.

Ülke ekonomisinin temel direği olan çok büyük sektörlerin çok büyük oyuncuları var şehrimizde. Gıda, içecek, tavukçuluk, fındıkçılık vs… Büyük sorunları var. Yeni yatırımcılar, büyük sorunları var. Yeterince korunamayan ve kullanılamayan doğal alanlarımız var. Ciddi boyutlara ulaşmış çevre sorunlarımız var. Kısacası; Vekillerimizin desteğine ve yol göstericiliğine ihtiyacımız var.

Beklentimiz çok büyük…

Yazarlar