Pınar Akyüz Şahin

Pınar Akyüz Şahin

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH….. Pınar Akyüz Şahin

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH…..

HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH…..

Büyük gerginlik, büyük heyecan ve merakla seçim sürecini tamamladık. Hayırlı olsun inşallah. Tüm Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum.

Çok farklı bir seçim süreci oldu. Belediye Başkanı seçimi değil de, iktidar partisinin tamam-devam tercihiydi sanki. Bu durum Belediye Başkan Adaylarını rehavete itti. Adaylardan çok partilerin genel başkanlarını gördük meydanlarda. Dolayısıyla adayların vaatleri, şehirlerin ihtiyaçları ve belediyelerin mevcut durumu ikinci plana itildi. Umarım bu durum Belediye Başkanlarını yanıltmaz.

Türkiye genelinde seçmen başta Adalet ve Kalkınma Partisi olmak üzere tüm partilere bir mesaj verdi.  Sakarya’m olaya BEKAA gözüyle baktığını söyledi. ‘Hayat pahalılığı, belediyenin durumu, EYT oluşumu vs.. birinci derecede önceliğimiz değil.’ dedi. O nedenle Sakarya Belediye Başkanlarının yeni icraatlarını çok merak ediyorum. Başkanlarımızın şunu çok iyi görmeleri lazım; seçmen, belediyelerin hizmetlerinden çok memnun olduğundan değil, vatanın bekasını korumaya çalıştığından bu yönde oy kullandı. Başkanlarımız yanılıp da önceki dönem başkanlarının zihniyetiyle çalışırlarsa hem vatandaş olarak biz kaybederiz, hem başkanlar bir sonraki dönemde görevlerine devam edemez. Eski başkanların tekrar aday gösterilmemesinin nedenini düşünmek lazım. Aynı hataları yapmamak lazım.

Büyük Şehir Belediyemiz, Adapazarı Belediyemiz; Kent Meydanı örneğinde olduğu gibi, yapılan yatırımın tutarı ve karşılığında ortaya konan projeler, imara açılan alanlarda altyapı çalışmalarının yetersizliği, taşeron firmaların iş güvenliği ve erişilebilirlik konusundaki yetersizliği, Çevre Mevzuatına göre mevcut durumumuz (bu konu için özel bir yazı yazacağım)……Serdivan Belediyemiz, altyapı ve yol çalışmalarının sadece merkezle sınırlı kalması, yeni yerleşim alanlarına hiçbir yatırım yapılmaması… O kadar çok sorunumuz var ki. Tüm belediyelerimiz için sayfalarca yazabilirim. Başkanlarımız bu güne kadar bu sorunlarımızı görmediler. Seçmenin tekrar görev vermiş olması, umuyorum ki Başkanlarımızı yanıltmaz…..

Yazarlar